Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Powerbox.ONE - nabíjecí stanice pro elektrokola

Kód: 1577
možnost instalace
Značka: POWERBOX.ONE
26 725 Kč 22 086,78 Kč bez DPH
Zadat do výroby
Nabíječka BOSCH​ Standard charger
Nabíječka SHIMANO​ STePS EC-E6002
Wifi/IoT segment
Můžeme doručit do:
9.6.2021

Pro nabíjení "mimo domov" většiny typů elektrokol na trhu. Venku i uvnitř. Až 4 elektrokola najednou. Včetně možnosti nabíjení pro systémy Bosch a Shimano Steps. Ovládání přes internet a mobilní aplikaci. Přesné měření spotřeby elektřiny. Unikátní řešení na trhu ideální pro turistický ruch, restaurace, info-centra a firemní flotily.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nabíjecí stanice pro ≠  venkovní zásuvka 230V 


Powerbox.ONE nabízí nabíjení 4 elektrokol najednou.

Výkon každého vestavěného nabíječe je 3A (nejvyšší výstupní napětí 42V), jedná se o značkové průmyslové nabíječe certifikované pro použití s libovolnými Li-Ion bateriemi elektrokol. Špičkový odběr při simultánním nabíjení 4 elektrokol je 12A, Powerbox.ONE nepotřebuje žádné zvláštní jištění (stačí jistič 10A, doporučujeme 16A). 

Dobíjení baterie s kapacitou 400Wh z 10% na 80% katapicity bude s Powerbox.ONE trvat cca 2 hodiny (většina vašich zákazníků však ocení nabití i o několik desítek %).  

Spotřeba elektrické energie pro nabíjení elektrokol je zanedbatelnáproto Powerbox.ONE nemá implementován žádný systém placení za využívání nabíječky.  

Powerbox.ONE je přímo určen k venkovní instalaci, může být trvale umístěn na fasádu objektu nebo na sloupek s vyvedeným napájením 230V. Lze jej ale úspěšně osadit i v interiéru (například v recepci firmy).  

Powerbox.ONE je osazen samostatnými pojistkami pro případ zkratu na kabelu, nebo jiného problému.

powerbox_uziti

Powerbox.ONE je atestován Elektrotechnickým zkušebním ústavem ČR a ke každému kusu dostává zákazník číslovaný protokol o bezpečnosti zařízení.   

Powerbox.ONE obsahuje 4 stavové LED diody pro každý nabíjecí slot, které informují o stavu nabíječe (nezapojen / nabíjí / nabito).

Powerbox.ONE standardně osazujeme systémem pro vzdálený management prostřednictvím mobilní aplikace (pro systémy Android, nebo iOS). Provozovatel zařízení má díky tomu možnost vzdáleného vypnutí a zapnutí nabíjecí stanice Powerbox.ONE odkudkoli - prostřednictvím svého mobilního telefonu a datového připojení. 

V aplikaci lze nastavit automatické časy zapnutí a vypnutí nabíjecí stanice (případně mít v reálném čase neustálý přehled o aktuální i celkové spotřebě elektrické energie za zvolené období, pokud bude osazeno spínání doplněné o tento segment). Pro správnou funkci vzdálené správy je vyžadováno funkční Wi-Fi  připojení v místě instalace Powerbox.ONE. 

Pokud vzdálený monitoring nepoptáváte, zeptejte se nás na snížení ceny Powerbox.ONE.

 

powerbox

 

Proč nabíjí Powerbox.ONE přes připojovací kabely?  

Elektrokola bohužel dosud nemají žádný standard pro nabíjecí konektor (jako třeba u mobilních telefonů MicroUSB nebo USB-C). Na světě existuje více než 40 různých typů nabíjecích konektorů pro elektrokola, u nás se setkáme s cca 20 typy, přičemž cca 10 z nich představuje cca 90% trhu.  

K Powerboxu si objednáte propojovací nabíjecí kabely pro nejběžnější značky / typy baterií elektrokol provozovaných na českém trhu* (LeaderFox, Apache, Lectron, Crussis, Agogs, Lovelec, Giant a další). Pokud bude po nějakém typu nabíjení vyšší poptávka, snadno si dokoupíte pouze konkrétní kabel se správným konektorem.

* V základní konfiguraci není Powerbox.ONE určen pro nabíjení elektrokol s komunikací mezi nabíječem a baterií. Osazení Powerboxu pro nabíjení e-kol se systémem Bosch eBike Systems (speciální zásuvka 4A + kabel) lze objednat za příplatek 3.305 Kč (4.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. Osazení Powerboxu pro nabíjení e-kol se systémem Shimano Steps (speciální zásuvka 2A + kabel) lze objednat za příplatek 2.479 Kč (3.000 Kč vč. DPH) za jeden nabíjecí port. 

Vaši častí zákazníci (nebo klienti či zaměstnanci) mohou mít svůj vlastní kabel pro připojení pro svůj typ elektrokola. U ostatních zákazníků lze kabel dočasně zapůjčit (u obsluhy restaurace, na recepci) - typicky proti vratné finanční záloze. 

Maloobchodní cena samostatného kabelu s adekvátní koncovkou (dle typu konkrétního elektrokola) je 450 Kč vč. DPH.

Nabízíme nabíjecí kabely pro tyto a další značky elektrokol: 

 • Apache
 • LeaderFox
 • Haibike
 • Crussis
 • Specialised
 • Agogs
 • Lovelec
 • Lectron
 • Rock Machine
 • Author
 • BH Bikes
 • 4Ever
 • Giant / LIV

Doba dodání Powerbox.ONE: do 2 týdnů od objednávky.  Realizace instalace - dle osobní dohody.

Instalace: na fasádu / zeď:  4x vrut, nebo na sloupek s min nosností 10 kg. (není součástí)

Možnost polepu: odolná PVC fólie 25 * 35 cm (není součástí, realizace 300 - 600 Kč bez DPH).

Typy konektorů dostupných (k 01/2020) napájecích kabelů:  XLR 3PIN; XLR 4 PIN; RCA Cinch; JACK 2.1; JACK 2,5; Bosch (2015+), Shimano, Shimano mini

Plánujeme: EnergyBus, PAJ3F, 5PIN Xiaomi (3+2), Kellys.

Jediný, nám známý, srovnatelný produkt na trhu EU k Powerbox.ONE je Charging station POINT od rakouské společnosti BikeEnergy, avšak dodávaný za cenu vyšší než 6.500 EUR (tedy 7x finančně nákladnější řešení, dodávané navíc BEZ nabíjecích kabelů). Toto řešení též neposkytuje typy nabíjecích kabelů / adaptérů pro většinu elektrokol provozovaných v ČR a SR.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabíjení elektrokol
Hmotnost: 5 kg
Vstupní napětí: 230 VAC - EU vidlice nebo CYKY kabel
Jmenovitý výkon: max. 560 W (4x 140W)
Jistič: min. 10A, ideálně 16A
Výstupní napětí: 4x XLR-F se zámkem, DC 3A / 42V
Indikace stavu: 4x LED (zelená / červená)
Stupeň krytí: IP44
Uzamykání: 2x klíč, patentní zámek

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.