Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Jaké typy elektrických a hybridních pohonů existují?

elektromobilita

  • ICE: motor s vnitřním spalováním, tradiční tepelný motor (spalující benzin, naftu apod.), u kterého se spalování paliva aktivuje oxidačním činidlem (obvykle vzduchem), a to uvnitř spalovacího prostoru.
  • MHEV: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je nabíjena spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Neumožňuje však jízdu v čistě elektrickém režimu.
  • HEV: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterie je nabíjena spalovacím motorem a regenerativním brzděním. Kapacita baterie umožňuje jízdu na krátké vzdálenosti v čistě elektrickém režimu.
  • PLUG-IN HYBRID: kombinace spalovacího motoru a elektromotoru. Baterii lze nabíjet rovněž z externího zdroje (například ze zásuvky) a prostřednictvím regenerativního brzdění. Baterie umožňuje i delší cesty v čistě elektrickém režimu.
  • BEV: trakce je poskytovaná výhradně elektromotorem. Jízda je tedy v čistě elektrickém režimu a nabíjení je tak možné výhradně z externího zdroje elektřiny a regenerativním brzděním.
  • REEV (REX): disponuje malým spalovacím motorem pohánějícím generátor, který nabíjí baterie a umožňuje větší dojezd v případě nízkého stavu nabití baterie.

 

tlacitko_zpet

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení