Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Nový Master

 

Nová platforma dodávky Renault Master nabízí různé druhy pohonných jednotek. Plně elektrická verze s elektromotory o výkonu 96 nebo 105 kW a bateriemi o kapacitě 40 nebo 87 kWh zajišťuje dojezd více než 410 km podle WLTP. A navíc přijde verze na vodík.

Renault prodal od roku 1980 více než 3 miliony dodávek Master a od počátku je vyrábí v Batilly ve  východní Francii. Bohatá historie a úspěchy tohoto modelu za těchto více než 40 let a tři generace jej zařadily mezi dlouholeté lídry ve své kategorii v Evropě. Dodávky Renault Master jezdí po silnicích ve více než 50 zemích, od roku 1990 také v několika zemích Jižní Ameriky.

Vysoce kvalitní interiér zcela nového Renaultu Master se blíží interiéru osobních vozidel. Přístrojová deska ve tvaru písmene S směřující k řidiči přispívá k většímu prostoru uvnitř vozu.  Materiály jsou na úrovni a 10palcová obrazovka – která je součástí standardní výbavy celé  modelové řady – dodává vozu vizuálně příjemný high-tech nádech.

 

Nouveau_Renault_Master-4-1024x728

 

Zcela nový Renault Master se snadno promění v kancelář na kolech. Zadní část prostředního  sedadla se sklopí do podoby pracovního stolu, v podstavci se nachází přihrádka pro uložení  notebooku a porty USB-C pro napájení zařízení.

Každý detail je určen pro intenzivní každodenní  používání. Například oděruvzdorné a robustní okraje sedadel potažené materiálem TEP usnadňují nastupování a vystupování z vozu – a budou vypadat bezchybně, i když se z měsíců stanou roky. Bohatý výběr sedadel zahrnuje odpružené a otočné varianty, samostatná sedadla  a tři typy lavic (dvě látkové a jednu TEP). 

Díky mimořádnému množství práce, které bylo vynaloženo na aerodynamiku zcela nového vozu  Renault Master, je jeho účinnost na špičce své třídy, ať už používáte jakýkoli typ motoru. Jeho Scx je o více než 20 % nižší a podstatně nižší než u předchozí generace a všech současných  konkurentů.

Všechny verze jsou vyráběny na stejné montážní lince, což poskytuje velkou flexibilitu při řešení  individuálních požadavků. Zcela nový Renault Master je jediným vozidlem své třídy, které se  vyrábí ve Francii: tři varianty motorizací a všechny karoserie vznikají na stejné lince v Batilly (nedaleko Metz ve východní Francii). Pohonné jednotky a převodovky se vyrábějí ve Francii,  baterie se montují ve Francii a 84 % dodavatelů má sídlo také ve Francii.

 

Nouveau_Renault_Master-5-1-1024x683

 

Nový Renault Master nabízí čtyři vznětové motory Blue dCi. Mají výrazně nižší spotřebu (v průměru o 1,5 litru na 100 km) a vypouštějí méně CO2 (o 39 G/KM méně, pod 200 g/km). Převodovka může být konvenční manuální nebo  mimořádně účinná nová 9stupňová automatická převodovka EAG9 s hydrodynamickým  měničem. 

Plně elektrické verze zcela nového Renaultu Master jsou poháněny motorem o výkonu 96 kW nebo 105 kW, který v obou případech dosahuje točivého momentu 300 Nm. První z nich je napájena 40kWh baterií a má dojezd 180 km podle WLTP, druhá 87kWh baterií s dojezdem více než 410 km podle WLTP.  

Zcela nový Renault Master se tak může pochlubit rekordním užitečným zatížením (až 1 625 kg u  dodávky vyžadující řidičské oprávnění skupiny B), dojezdem (více než 410 km WLTP) a tažnou  kapacitou (2,5 tuny). Jeho spotřeba zůstává díky tepelnému managementu baterie rozumná,  normovaná podle WLTP na úrovni 21 kWh/100 km s velkou baterií o kapacitě 87 kWh. 

Rychlonabíjení DC o výkonu 130 kW navýší dojezd o 229 km za 30 minut. Domácí nabíječka AC o výkonu 22 kW doplní baterii z 10 % na 100 % za necelé 4 hodiny. Nový Renault Master je také navržen tak, aby v budoucnu mohl být vybaven vodíkovým motorem  a palivovým článkem.

Renault Master je vybaven dvaceti asistenčními systémy, které maximalizují  bezpečnost lidí ve voze i v jeho okolí. Jeho aktivní bezpečnostní funkce jsou v nejvyšší pohotovosti  a zahrnují systémy boční stability, automatického nouzového brzdění a asistenta stability  přívěsu. A je vybaven inteligentním asistentem rychlosti, který pomáhá řidiči dodržovat  rychlostní limity. 

FUNKCE V2X V ELEKTRICKÝCH VERZÍCH 

Zcela nový Renault Master bude vybaven funkcemi Vehicle-to-Load (V2L) a Vehicle-to-Grid (V2G). Ty zahrnují nabíjení dalších zařízení ze zásuvky v kabině nebo v nákladovém prostoru a  také adaptéry pro připojení elektrického nářadí, počítačů a dalších zařízení do nabíjecího  konektoru. Přímo z akumulátoru lze napájet také na zakázku vyrobené části karoserie (chladicí  prostory, automatické zadní dveře, přídavné topení nebo klimatizační systémy atd.) Nový Renault Master bude také schopen dodávat energii ze své baterie do sítě (V2G)  pomocí obousměrné nabíječky. 

VEŠKERÉ NEJNOVĚJŠÍ MOŽNOSTI PŘIPOJENÍ 

Zcela nový Renault Master je užitkový vůz zrozený v digitálním světě, který má všechny atributy  potřebné k tomu, aby fungoval co nejlépe. Multimediální systém OpenR Link, nejintuitivnější na trhu, je standardní výbavou celé řady s 10″ obrazovkou a kompatibilitou s Android Auto a Apple CarPlay, a to jak kabelovou, tak bezdrátovou, takže si můžete promítnout obrazovku svého  chytrého telefonu.

Inteligentní systém, který lze díky dálkovým aktualizacím (FOTA: firmware over the air dostupný pro více než 20 řídicích jednotek) upgradovat o nové funkce, stejně jako u  chytrého telefonu, a to zdarma po dobu 5 let.

OpenR Link s integrovaným systémem Google: propojenější a efektivnější

Je to poprvé, kdy je supermoderní systém OpenR Link s integrovanými funkcemi Google k dispozici v lehkém užitkovém vozidle. Systém byl vyvinut ve spolupráci se společností Google, běží na operačním systému Android Automotive OS 12 a zahrnuje navigační funkce Google Maps,  katalog aplikací Google Play a hlasově ovládaného asistenta Google Assistant.  

Řidiči zcela nového Renaultu Master mohou systém propojit se svým účtem Google – podobně  jako chytrý telefon – a získat tak optimální online zážitek. Modulární rozhraní standardně  zobrazuje Mapy Google a lze přidat dva widgety (na výběr je Hudba, Telefon, Asistent Google,  Vozidlo, Datum a čas, Tlak v pneumatikách a další).

Pomocí panelu nabídek v levé části  obrazovky se pak můžete bez námahy pohybovat po jednotlivých obrazovkách (Domovská  obrazovka/Mapy Google, Hudba, Aplikace, Vozidlo). Kromě toho je k dispozici bezdrátová  nabíječka chytrých telefonů, díky níž není třeba v kabině používat množství kabelů. 

Asistent Google pro větší pohodlí během pracovního dne 

OpenR Link je jednoduchý, intuitivní a funguje jako tablet. Můžete s ním komunikovat pomocí  dotykového displeje nebo hlasem prostřednictvím asistenta Google (například pokud chcete  poslouchat hudbu).

Pomocí tohoto virtuálního hands-free asistenta můžete také poslouchat  zprávy, zkontrolovat předpověď počasí, nastavit klimatizaci nebo například zapnout či vypnout  odmrazování, aniž byste museli spustit oči ze silnice. Pokud propojíte svůj účet Google s OpenR  Link, může být Google Assistant také proaktivní -například navrhovat cíl cesty na základě vašich  zvyklostí. 

Praktické aplikace pro profesionály 

V Google Play se neustále rozšiřuje katalog aplikací, včetně několika, které jsou užitečné  zejména pro profesionály v práci. Například: 

• Vivaldi, internetový prohlížeč, který můžete používat na pohodlné 10palcové obrazovce a  číst v něm e-maily a otevírat přílohy, upravovat dokumenty, sledovat výukové programy  nebo dokonce videa na YouTube během polední pauzy, a to vše pohodlněji než na  chytrém telefonu. Domovská stránka prohlížeče Vivaldi je nakonfigurována tak, aby  zobrazovala praktické odkazy na Gmail, Outlook, Office a elektronického průvodce  Renault. Můžete si také přizpůsobit záložky a přejít přímo na ty, které chcete, stejně jako  na tabletu nebo notebooku. 

• EasyPark, s jehož pomocí můžete platit za veřejné parkoviště – a to pouze po dobu pobytu  – jednoduchým způsobem: při parkování klepněte na obrazovku OpenR Link a parkovací  automat se automaticky zastaví, jakmile systém zjistí, že se vozidlo rozjelo.  

• Waze, kde získáte cenné navigační informace od rozsáhlé komunity uživatelů této  kooperativní aplikace. 

OpenR Link s Convertor Companion 

Použití multimediálního systému OpenR Link s vestavěnými funkcemi společnosti Google také  otevírá možnost vytváření vlastních aplikací pro přestavěná vozidla. Při uvedení na trh jsou k dispozici tři aplikace: jedna pro hasiče, jedna pro přestavby pojízdných dílen a jedna pro  přestavby chladírenských vozidel. 

Pomocí těchto aplikací, které vytvořili sami konstruktéři přestaveb, mohou řidiči zcela nového  vozu Renault Master kontrolovat a dohlížet na své funkce přímo na 10palcové obrazovce  multimediálního systému OpenR Link. Výhod je hned několik: rozhraní pro řidiče je lepší (je  přehlednější a ovládací prvky se na barevné obrazovce zobrazují výrazněji), systém je jednodušší  a bezpečnější, zobrazuje pouze ty informace, které řidič potřebuje, a může se automaticky  aktualizovat vzduchem. A není nutné připevňovat na přístrojovou desku druhou obrazovku. 

Mapy Google, standard pro profesionály 

Mapy Google poskytují mimo jiné dopravní informace v reálném čase, zobrazují body zájmu  (oblíbené restaurace nebo dodavatele včetně jejich otevírací doby, telefonních čísel atd.), lze je  ovládat hlasem a jejich mapy jsou vždy aktuální. Pokud propojíte svůj účet Google s uživatelským  profilem, můžete také načítat své záložky.

Nový Renault Master bude uveden na trh s kompletní výbavou pokrývající všechny  požadavky profesionálů. Bude zahrnovat 20 karoserií o objemu od 11 do 22 m3, s o 40 mm větším  otvorem u posuvných bočních dveří a o 100 mm delšími ložnými plochami – nejdelšími v kategorii.  Díky větší nosnosti, délce, šířce a objemu je ideální dodávkou a nově definuje praktičnost ve své  třídě.  

K dispozici je 20 přestavbových základen z výrobních závodů, kde dílny zvládnou řadu úprav  přímo (přidání sklápěcích korb, zvětšení prostoru v kabině, zvětšení objemu atd.). Tento katalog  továrních sestav také zkracuje dobu realizace a zjednodušuje logistiku přepravy.  

Kratší rozvor a přepracovaná přední náprava zajišťují nebývalou manévrovatelnost, včetně  vynikajícího průměru otáčení kratšího o 1,5 metru. Zcela nový Renault Master posouvá  manipulaci ve městech na novou úroveň. Zákazníci si dokonce mohou vybrat verzi L3 pro jízdu ve  městě (L2 je základní vozidlo, L3 je k dispozici s pohonem předních i zadních kol a L4 má pohon  zadních kol). 

Stejně jako všechny elektromobily v nabídce, i zcela nový Master obsahuje prvky programu  Renault Human First, který má pomoci záchranným týmům zasáhnout ve vozidle v případě  nehody: 

• Do karoserie je integrován QR kód pro hasiče, který je co nejrychleji navede k akci; • přístup pro hasiče umožňuje zaplavení vysokonapěťové baterie elektrických verzí, aby se  předešlo riziku vzniku požáru; 

• vypínač SD odpojuje baterii, takže práce na vozidle lze provádět zcela bezpečně; • Baterie je umístěna ve speciálním vyztuženém rámu, který ji chrání před všemi druhy  nárazů. 

Zcela nový Renault Master, který bude k dispozici od jara 2024, je navržen tak, aby dojel dál,  odvezl více a stál méně. Je to dokonalý Aerovan nové generace, který využívá více typů  pohonných jednotek.

Zdroj: Tisková zpráva

Nejprodávanější

Wallbox Pulsar Plus cerna
od 19 180 Kč–6 %
Wallbox Pulsar PLUS
Skladem
Kód: PLP1-0-2-4-9-002
Původně: 19 180 Kč  (–6 %)
od 17 990 Kč
(od 14 867,77 Kč bez DPH)
Wallbox A EV
od 14 990 Kč –20 %
Autonabíjení WLBX
Skladem
Kód: WLBX-T2-16
Původně: 14 990 Kč  (–20 %)
od 11 990 Kč
(od 9 909,09 Kč bez DPH)
webasto pure black edition 1
Webasto Pure II Black Edition
Skladem
Kód: 5110496C
 
od 13 990 Kč
(od 11 561,98 Kč bez DPH)
Škoda iV Charger Connect
od 24 700 Kč–76 %
Škoda iV Charger Connect (+)
Skladem
Kód: 5LA915686A
Původně: 24 700 Kč  (–76 %)
od 6 490 Kč
(od 5 363,64 Kč bez DPH)
Wallbox Cooper
Wallbox Copper SB
Skladem
Kód: CPB1-S-2-4-8-002
 
23 890 Kč
(19 743,80 Kč bez DPH)
Juice Booster 2
JUICE BOOSTER 2
Objednáno
Kód: EL-JB2BWS
 
26 590 Kč
(21 975,21 Kč bez DPH)
ch 04 11 01 2
go-e Charger Gemini flex
Skladem
Kód: CH-04-11-01
 
od 17 990 Kč
(od 14 867,77 Kč bez DPH)
TRYDAN T2 kabel
Trydan
Skladem
Kód: TRY32-3-S-F
 
od 18 990 Kč
(od 15 694,21 Kč bez DPH)
accelev three sq n 22
ACCELEV three
Skladem u výrobce
Kód: EVTUN-22
 
21 990 Kč
(18 173,55 Kč bez DPH)
48 položek celkem
Škoda iV Charger Connect
Výprodej
od 24 700 Kč–76 %
od 5 363,64 Kč bez DPH
od 6 490 Kč
Kód: 5LA915686A
WLBX GO detail
Akce Tip + dárek zdarma
od 12 990 Kč–16 %
od 9 082,64 Kč bez DPH
od 10 990 Kč
Kód: WLBX-GO-22
Wallbox A EV
Akce Tip + dárek zdarma
od 14 990 Kč –20 %
od 9 909,09 Kč bez DPH
od 11 990 Kč
Kód: WLBX-T2-16
Portabox #1 png
Novinka Tip
od 10 322,31 Kč bez DPH
od 12 490 Kč
Kód: 2971/11
EVmate charger 001
Akce
od 17 900 Kč–22 %
EVmate
Skladem
od 11 487,60 Kč bez DPH
od 13 900 Kč
Kód: 2-3-16
webasto pure black edition 1
Tip
od 11 561,98 Kč bez DPH
od 13 990 Kč
Kód: 5110496C
Wallbox Ratio Start s integrovaným kabelem
od 12 388,43 Kč bez DPH
od 14 990 Kč
Kód: 38830
wallbox logo
Akce Tip
od 20 570 Kč –20 %
od 13 545,45 Kč bez DPH
od 16 390 Kč
Kód: WB22AC2ZB
teltonika teltocharge
Novinka
od 14 454,55 Kč bez DPH
od 17 490 Kč
Kód: EVC1200P4000
Nahoru
Další produkty