Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Tesla Semi

 

Po uvedení na trh 16. listopadu 2017 překonal většinu očekávání elektrický vozík Tesla Semi Class 8, dostupný v roce 2019. Elon Musk představil vůz s zkratkou BAMF (Bad Ass * &)% $ # *) kvůli jeho šílenému výkonu ve srovnání s konvenčními kamiony. Tesla Semi zrychlí z 0 na 60 mph za 5 sekund, rychleji než většina produkčních vozů. Tesla Semi kamion a přívěs plně naložený 80.000 liber může zrychlit z 0 - 60 mph za 20 sekund. Tesla Semi může dosáhnout maximální rychlosti 65 mph na 5% stupeň. Průměrný konvenční vůz zrychluje z 0 na 60 mph za pouhých 15 sekund a dosahuje maximální rychlosti pouhých 45 mph na 5% sklonu.

Provozní a údržbové náklady na Tesla Semi v nejhorším scénáři představují pouze 80% nákladů běžného dieselového vozu od prvního dne. Elektrický vozík Tesla Semi Class 8 nevyžaduje žádné řazení ani sevření a při lámání obnovuje 98% své kinetické energie, což mu dává v podstatě nekonečnou životnost brzdy. Výpočet nákladů na Tesla Semi Truck s kalkulačkou wattEV2buy ukazuje, že v Kalifornii to bude stát přibližně 2.500 dolarů za nabíjení a provozování elektrického vozíku za měsíc ve srovnání s 3400 USD za konvenční dieselový nákladní automobil. Tesla Semi bude k dispozici ve dvou velikostech baterií s garantovaným opakovaným nabíjením na milion mil. Tesla Semi-elektrický vůz používá stejné elektrické motory jako Tesla Model 3, který může pracovat více než milion mil.

Tesla Semi je vybavena technologií Enhanced Autopilot, vyztuženou baterií, nárazuvzdorným sklem a prostorovými kamerami a je mimořádně bezpečná pro řidiče, ostatní účastníky silničního provozu a chodce. Prostřednictvím senzorů ovládajících motory může Tesla Semi zabránit zvedání. Funkce autopilota, jako je varování při vybočení z jízdního pruhu, automatické udržování jízdních pruhů, nouzové brzdění a zaznamenávání událostí, budou mít za následek méně úmrtí, protože 98% všech dopravních nehod s následnou jízdou má za následek alespoň jednu smrt. S použitím rozšířeného autopilota, Tesla Semi může snadno cestovat v konvoji více Tesla Semis.

Walmart byl jednou z prvních společností, které si objednaly Teslu Semi a objednaly 15 jednotek hned po startu.