Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

⚡ Nabíjení přebytků fotovoltaiky pomocí nabíječky go-e

Máte přebytečnou solární energii, kterou nespotřebovávají domácí spotřebiče? Vyzkoušejte nabíjení přebytků z fotovoltaiky. Přebytečnou energii můžete posílat do baterie svého elektromobilu a zefektivnit tak svou jízdu. Tento způsob nabíjení ze střechy do baterie také minimalizuje vaši uhlíkovou stopu. Říkáme tomu přebytkové kouzlo.

Můžete však využívat výhod nabíjení přebytky z fotovoltaiky pomocí nabíječky go-e Charger? Co k tomu potřebujete a jak to vlastně můžete dělat? To vše se dozvíte na konci tohoto článku.

Dva způsoby nabíjení přebytků fotovoltaiky pomocí nabíječky go-e

V teplých slunečných dnech, kdy obloha vypadá jako dokonalý modrý list papíru a sluneční světlo je oslnivé, můžete zjistit, že část solární energie z vašich fotovoltaických panelů není využita. Vaše lednička, myčka, klimatizace a televize sice běží na zelenou energii, ale stále jí zbývá dost. V tu chvíli ji můžete začít dodávat do svého elektromobilu, abyste tyto přebytky ze solární energie maximálně využili.

Pokud máte nabíječku go-e Charger, existují dva způsoby, jak můžete využívat přebytky z fotovoltaiky.

1. Programovatelné nabíjení přebytky z fotovoltaiky prostřednictvím otevřeného rozhraní API

Jak jste již možná zjistili, nabíječka go-e Charger má otevřené rozhraní API. To znamená, že pokročilí uživatelé mohou aktivovat PV přebytečné nabíjení prostřednictvím programování. Jde o to, že potřebujete určité programátorské dovednosti, aby střídač, systém řízení spotřeby energie (EMS) a nabíječka spolu komunikovaly. Jiným přístupem by bylo použití předprogramovaných integrací, jako je Solar Manager nebo GridX, ale je důležité si uvědomit, že EMS, jako je Solar Manager nebo go-e Controller, je stále nezbytný.

2. Přímé nabíjení přebytků fotovoltaiky pomocí nabíječky go-e Charger a řídicí jednotky go-e Controller

Zařízení go-e Controller využívá přebytečnou energii pro optimální nabíjení vašeho elektromobilu, aniž byste museli tento proces sami řídit. K jeho instalaci potřebujete pouze elektrikáře. Zbytek je snadný jako hračka!

 

go-e nabíjení přebytky

 

Poznámka: Chcete-li co nejlépe využít solární energii bez ohledu na denní dobu nebo počasí, musíte ručně přepnout z třífázového na jednofázové připojení pomocí aplikace nebo rozhraní API.

 

Metoda 1. Nabíjení přebytky fotovoltaiky pomocí otevřeného rozhraní API nabíječky go-e Charger

Jedná se o přístup pro technicky zdatné uživatele nebo instalatéry fotovoltaických zařízení. Chcete nabíjet svůj elektromobil přebytky elektřiny? Připojte nabíječku go-e Charger k systému pro správu energie, který má otevřené rozhraní API, jako má nabíječka go-e Charger. Tento systém správy energie umožňuje komunikaci mezi nabíječkou a fotovoltaickým střídačem.

Zde jsou některé příklady kompatibilních systémů správy energie s otevřeným rozhraním API: Home Assistant, ioBroker, openHAB, openWB, Loxone, Solar Manager, GridX nebo Alpiq.

Mějte na paměti, že některé systémy (např. openHAB a ioBroker) vyžadují k používání pokročilejší dovednosti, zatímco například Loxone je intuitivnější.

Pokud jde o používání těchto systémů s nabíječkou go-e Charger, stačí v rozhraní softwaru zadat některé údaje, jako je sériové číslo a heslo, a můžete začít. Pokud tedy některý z těchto softwarů znáte jako své boty, nebude pro vás nabíjení přebytečných PV prostřednictvím otevřeného rozhraní API žádný problém.

Proces není příliš složitý. Přesto nastavení systému vyžaduje programátorské dovednosti. Pokud toho nejste schopni, můžete si nechat pomoci od solárního specialisty.

Proč byste to ale dělali, když existuje mnohem jednodušší způsob nabíjení pomocí přebytků fotovoltaické energie...

Metoda 2. Nabíjení přebytečnou fotovoltaickou energií pomocí nabíječky go-e a řídicí jednotky go-e

Pokud si chcete vychutnat snadnost automatického nabíjení fotovoltaickými přebytky, potřebujete nabíječku go-e Charger a regulátor go-e Controller.

Go-e Controller je systém řízení energie pro elektromobily, který vám pomůže využívat více solární energie a méně energie ze sítě. Sleduje spotřebu energie ve vaší domácnosti a automaticky začne nabíjet váš vůz, jakmile je k dispozici přebytek energie. Automaticky nabíjí jednou nebo třemi fázemi podle toho, kolik energie vaše solární panely vyrábějí. Jednoduše zadejte své preference do aplikace go-e a nechte ji kouzlit.

GOE_Controller_schraeg_230220

Nabíječka go-e Charger Gemini (flex) je kompaktní nástěnný box o velikosti krabice od bot. V této kombinaci se sama stará o nabíjení. Její bezpečnostní funkce, jako je ochranný modul RCD, kontrola uzemnění IT sítě a testování fáze a napětí, zajišťují bezpečné nabíjení autobaterie.

Toto řešení nabízí vysokou míru transparentnosti. S řídicí jednotkou go-e Controller se nemusíte obávat, že byste přišli o peníze tím, že byste přebytečnou solární energii dodávali zpět do sítě. Je dostatečně inteligentní na to, aby poznal, kdy se to nevyplatí. Pokud vám po napájení elektroniky v domě zůstane ještě nějaká energie navíc, systém upřednostní solární elektřinu pro nabíjení. Chcete-li mít celý proces pod kontrolou, můžete kdykoli sledovat činnost řídicí jednotky prostřednictvím aplikace nebo ji vidět na displeji.

 

Poznámka: Řídicí jednotka go-e Controller funguje se všemi druhy fotovoltaických střídačů a řešení pro ukládání elektřiny.

 

Souhrn

Nabíjení fotovoltaických přebytků pomocí nabíječky go-e Charger je jistě možné. Musíte se však rozhodnout. Buď můžete využít své programátorské dovednosti a umožnit přebytečné nabíjení FV pomocí otevřeného rozhraní API, nebo jednoduše zkombinovat nabíječku go-e Charger s řídicí jednotkou go-e Controller a snadno spustit přebytečné solární nabíjení v aplikaci go-e. Při zvažování možností nezapomeňte, že v prvním případě musíte fáze nabíjení přepínat ručně a v druhém případě se tak děje automaticky.