Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

⚡ Proč se jmenujeme Autonabíjení?

Často se nás ptáte, co je správně. Nabíjecí stanice nebo dobíjecí stanice? Proč se jmenujeme Autonabíjení? Vysvětlení takto ve zkratce:

V praxi se setkáme s oběma pojmy, které jsou běžně zaměňovány. Co se týče definice tak můžeme odkázat na několik zdrojů, které ale do problému jasno nevnesou:

Zákon o pohonných hmotách (Zákon č. 311/2006 Sb.), který mimo jiné reguluje provoz dobíjecí stanic v ČR definuje pouze pojem „ dobíjecí stanice “ a o „nabíjecích stanicích“ nehovoří. Popisuje pouze „nabíjení elektromobilů“.

ČSN EN 61851-22, která uvádí technické požadavky na střídavé (AC) nabíjecí stanice nese název „Systém nabíjení elektrických vozidel vodivým propojením – Část 22: AC nabíjecí stanice elektrického vozidla“.

Slovník spisovného jazyka českého obsahuje heslo „ nabíjecí „, jako přídavné jméno „určený, sloužící k nabíjení“ v příkladech uvádí „stanice, zařízení, generátor, dynamo“. Naopak heslo „dobíjecí“ slovník neobsahuje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení