Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Autonabíjení WLBX | kabel Typ 1

Kód: WLBX-T1
Tip + dárek zdarma
14 990 Kč 12 388,43 Kč bez DPH
Na dotaz
Dynamické řízení výkonu

Wallbox, který se vyznačuje kompaktními rozměry a industriálním vzhledem s použitím špičkových komponent. Tato řada obsahuje veškeré potřebné ochrany pro maximální bezpečnost a životnost. Integrovaný RCD A-EV jako jeden z mála splňuje nejnovější bezpečnostní požadavky pro odpojení vozidla při detekci únikového proudu (30mA AC, 6mA DC). Spínaní nabíjení pomocí HDO, integrovaný elektroměr, řízení pomocí 0-10V a další. Vše na jednom místě za výbornou cenu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Banner-Juice

Wallbox, který se vyznačuje kompaktními rozměry a industriálním vzhledem s použitím špičkových komponent. Tato řada obsahuje veškeré potřebné ochrany pro maximální bezpečnost a životnost. Integrovaný RCD A-EV jako jeden z mála splňuje nejnovější bezpečnostní požadavky pro odpojení vozidla při detekci únikového proudu (30mA AC, 6mA DC). Spínaní nabíjení pomocí HDO, integrovaný elektroměr, regulace na základě spotřeby objektu (doplněk), řízení pomocí 0-10V pro nabíjení z FVE a další. Vše na jednom místě za výbornou cenu.

240_F_119276643_c10NP8ejqOpUijm8FemMTreDxKzCZkg1

 


 

⚡ EVSE jednotka

Pro komunikaci s vozidlem je použita EVSE řídící elektronika české výroby, která komunikuje dle aktuálního standardu a se všemi elektromobily na trhu.

 • česká výroba
 • neustálý vývoj na EVSE kitu
 • integrovaný RCD E-AV detekce únikového proudu pro okamžité odpojení vozidla (30mA AC, 6mA DC)
 • řídící jednotka provádí kontrolu své funkce, funkce proudového chrániče a funkce spínacích prvků
 • spínací prvky jsou dimenzovány na více než 150% jmenovitého kontinuálního zatížení. Je zamezeno jejich přehřívání a prodlužuje to jejich životnost.

 


 

⚡ Maximální ochrana. Vše na jednom místě.

Tento Wallbox je vybaven nejnovějšími bezpečnostními požadavky pro nabíjení elektromobilů.

 • zvýšená či příliš vysoká teplota zařízení
 • spečení spínacích prvků nebo vadné spínací tranzistory
 • kontrola přepětí a podpětí (chybějící fáze)
 • kontrola PE a N vodičů
 • RCD-A-EV s detekcí DC podle nových standardů! (šetří značné náklady na instalaci)

 


 

⚡ Integrovaný kabel Typ 1 a držák jako dárek

Nebaví Vás stále vyndavat a zandavat kabel při každém nabíjení? U tohoto Wallboxu naleznete integrovaný kabel. Pro maximální pohodlí Vám zdarma přidáme držák konektoru! Je vyroben na naší 3D tiskárně (PETG, UV odolný). 

EV_drzak_Typ1⚡ Nekončíme... Tento Wallbox toho umí více!

Integrovaný digitální elektroměr Vám dává neustále informaci o celkově dodané energii Vašemu elektromobilu či plug-in hybridu. Toto může být velikou výhodou v případě instalace Wallboxu do rezidenčních budov, kde je potřeba účtovat spotřebovanou energii.

 


 

⚡ Speciální elektroměr, který poskytuje informaci o:

 • aktuálním odebíraném výkonu ze sítě v kW
 • celkově odebrané energii v kWh
 • druhé počítadlo kWh, které lze nulovat
 • ze tak například měřit spotřebovanou energii na jedno nabití, za měsíc atd...

 

Certifikát MID (dle evropské směrnice pro měřicí přístroje 2004/22/ES) - elektroměr lze používat jako stanovené měřidlo k měření činné energie určené pro použití v obytných a obchodních prostorách a lehkém průmyslu.

 


 

⚡ Svorka pro ovládání napětím 0-10V, například z wattrouteru.

 • Wallbox spolupracuje s fotovoltaickým systémem a nabíjí aktuálně dostupnými přebytky

Pokud je WB ve stavu umožňující nabíjení (Přepínač v poloze ON, nebo přepínač v poloze HDO a je zároveň aktivní NT) je možno provádět dodatečnou regulaci pomocí napětí přivedeného na fialovou svorku určenou pro tento účel. Na svorku přiveďte+, - spojte se zemí PE. Pokud napětí stoupne nad 1V, začíná WB omezovat nabíjecí proud lineárně po 1A až do napětí cca 9V, kdy je nabíjení zastaveno, protože by to odpovídalo proudu nižšímu, než 6A.

0-10V

 


 

⚡ Slot pro bezdrátovou kartu dynamického omezování (doplněk - je potřeba přikoupit sadu pro dynamické řízení výkonu)

Wallbox lze dodatečně vybavit touto funkcionalitou, která zajištuje maximální možné využití stávajícího jističe v objektu. Na vstupu do objektu se osadí měřící transformátory, které měří momentální odběr na všech fázích. Pokud je na kterékoliv z fází zaznamenáno překročení nastavené hodnoty, je o potřebnou hodnotu snížen proud pro nabíjení EV, aby nedošlo k vypadnutí jističe. Po uvolnění kapacity je proud pro EV opět navýšen. Přenos měřených dat probíhá bezdrátově v pásmu 868MHz. Wallbox je vybaven slotem pro bezdrátovou kartu, která přijímá signál z měřící jednotky. Tento slot se nachází na vrchní straně modulu s ovládacími prvky a je barevně zvýrazněn.

aaa

Malou anténku, případně pigtail připojte ještě před vložením do slotu.

Dosah bezdrátové komunikace závisí na místních podmínkách, především na počtu a tloušťce překážek, jako jsou zdi. Místo malé anténky lze připojit i pigtail, na který se připojí externí anténa s větším ziskem.

Sada obsahuje:

Modul pro vybavení WallBoxu o funkci dynamického řízení výkonu.

 • měřící transformátory (otevírací)
 • vysílací modul + 2dBi anténka pendrek
 • přijímací karta do WB + 2dBi anténka z laděného kabelu

Zajistí snížení proudu v případě potřeby (zapnutí jiného spotřebiče), aby nedošlo k vypadnutí hlavního jističe. Pro nabíjení je tak v každý okamžik k dispozici maximální volný příkon.

Vysílací část nepotřebuje externí napájení, postačuje indukce z cívek transformátorů.

 


 

⚡ Dále je zde vstup na ovládání z HDO s tří polohovým přepínačem:

 • nabíjení vypnuto
 • nabíjení trvale zapnuto
 • nabíjení zapnuto v době platnosti NT (nočního proudu)

Určen k připojení přímo do el.rozvodu s vlastním jištěním. Vhodné též instalovat místo původní třífázové zásuvky (při splnění všech požadavkú). Umožňuje nabíjet proudem až 32A, možno však omezit i na hodnoty 6/10/13/16/20/25A - dle velikosti jističe.

Popis ovládání z HDO

Hromadné dálkové ovládání je způsob, jakým distributor v naší elektrizační síti reguluje odběr spotřebičů. Toto probíhá signálem modulovaným přímo na elektrickou síť, který je dekódován přijímačem HDO. Ten po rozpoznání pokynu, který je platný pro daný tarif přepíná mezi nízkým a vysokým tarifem (NT a VT). Tím je jednak přepínána tarifikace na elektroměru a také jsou zapínány a vypínány spotřebiče napojené na toto ovládání (přímotopy, bojlery, tepelná čerpadla i nabíjení EV) Přijímač HDO je tedy potřeba propojit s ovládaným zařízením. HDO má výstup, který je uzemněn v době platnosti NT a nepřipojen v době platnosti VT. Tento výstup propojíme vodičem o průřezu min. 0,5mm pro napětí 230V na vstupní svorku ve WB. Pokud je tedy tato vstupní svorka ve WB propojena se zemí, dojde k aktivaci nabíjení, pokud je přepínač v poloze HDO. Při instalaci více WB v jednom objektu, případně instalaci k dalšímu spotřebiči ovládaného stejnou nulou zvažte možné nežádoucí interakce.

Spínací relé, které je ve WB napájeno přes tavnou pojistkou je u 3F WB záměrně napájené z jiné fáze, než napájení řídící jednotky. Je potřeba dohlédnout na to, aby všechny relé a stykače v objektu užívané ke spínání přes HDO byly napájeny ze stejné fáze, jinak budou trvale sepnuty vytvořením sériového zapojení mezi fázemi.

hdo

 


 

Často kladené otázky

Může být umístěn tento Wallbox venku?

Box se zajištěným okénkem - IP65, IP44 zasunutý kabel. Wallbox tedy může být umístěn venku, nicméně doporučujeme umístění v garáži či pod přístřeškem.

Co je to RDC A-EV ? Musí být tedy v elektroinstalaci umístěn proudový chránič, či stačí tento typ?

Jde o proudový chránič určen přímo pro nabíjecí stanice elektromobilů. Jde tedy o detekci AC i DC složky únikového proudu pro okamžité odpojení vozidla (30mA AC, 6mA DC).

Vymyslel jsem si vlastní spínání HDO, například pomocí časovače, který umístím před Wallbox.

Na straně Wallboxu problém není, bývá však problém na straně některých elektromobilů. Vůz totiž dává pokyn "nabíjej" ale samotné nabíjení se nespustí. Po vypršení nějakého časového limitu (timeout) spadne vůz do chyby a je nutno například odpojit a připojit konektor.

Důrazně doporučujeme dělat spínání pomocí ovládání určeného pro HDO. Kdy dochází nejdřív k legálnímu ukončení nabíjení a až potom odpojení stykačů. Některé palubní nabíječky (onboard charger), například u Fiatu to špatně snášení a můžou odejít. Navíc by asi brzy odešel prvek, který by to odepínal pod zátěží...

Stačí tedy vzít vypínač, jeden pól se připojí na zem a druhý na HDO svorku ve Wallboxu. Pozor, na této svorce, pokud není uzemněna, je napětí z fáze přes cívku relé.

 


 

Montáž zařízení jsou oprávněny provádět pouze osoby s platným osvědčením dle vyhlášky 50/1978 Sb. v aktuálním znění. Pro účely případného reklamačního řízení je nutné doložit revizní zprávu a potvrzení o instalaci od této osoby včetně výrobního čísla instalovaného výrobku.spodek

Doplňkové parametry

Kategorie: Podle vozu
Hmotnost: 4 kg
Výstupní proud: AC (střídavý)
Umístění: Domácí, Společné prostory, Firemní
Maximální výkon: 3,7kW, 7,4kW
Výstup stanice: kabel Typ 1
Funkce: Integrovaný elektroměr, Řízení pomocí 0-10V, Spínání HDO
Autorizace: Klíček
Energy Management: Dynamické řízení výkonu
Stupeň krytí: IP65
Režim nabíjení: 3
Jmenovitý proud: 6/10/13/16/20/25/32A
Napájení: 1 fázové
Pracovní napětí: 230 V
Jmenovitý výkon: 1,4 - 7,4kW
Délka kabelu: 5 metrů (nebo na přání)
Stupeň krytí: Box se zajištěným okénkem - IP65, IP44 zasunutý kabelu
Rozměry: 345x130x110 mm
Použití: Vnitřní / Venkovní
Montáž: Na zeď

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: