Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Režimy nabíjení

 

Režim 1 (Mode 1) - Nabíjení pomocí domácí zásuvky

Nejjednodušší možnost nabíjení, kdy je vůz připojen do standardní domácí zásuvky pomocí kabelu. Toto nabíjení probíhá z normované zásuvky, maximálně 16A. Při nabíjení Režimem 1 neprobíhá žádná komunikace mezi nabíjecím kabelem a vozidlem. V USA je tento režim nabíjení zakázán.

Z naší zkušenosti: Někteří naši zákazníci mají zájem pořídit se tento kabel a pomocí Schuko konektoru ho připojit do standardní domovní zásuvky. Tento kabel není opatřen řídící elektronikou a spínáním - není vhodný pro nabíjení vozu! K nabíjení vozu z klasické domovní či průmyslové zásuvky slouží přenosné nabíječky v Režimu 2.

 

Režim 2 (Mode 2) - Nabíjení střídavým proudem pomocí domácí či průmyslové zásuvky a přenosné nabíječky s ovládací elektronikou

Nabíjení elektromobilů přenosnými nabíječkami pomocí klasických domovních či průmyslových zásuvek. Jedná se o nabíjecí kabel vybavený řídící elektronikou (EVSE kitem), spínacími a případně jistícími prvky. Při nabíjení Režimem 2 probíhá komunikace mezi přenosnou nabíječkou a vozidlem.Tyto přenosné nabíječky mohou nabíjet jednofázově či třífázově, od 5 - 32 A. Nejsou zapojeny do vyhrazeného okruhu, proto může dojít v kombinaci se zatížením okruhu s ostatními zásuvkami k přetížení, vypnutí jističe a přerušení nabíjení.

 

Režim 3 (Mode 3) - Nabíjení střídavým proudem pomocí nabíjecí stanice zapojené do vyhrazeného okruhu

Nabíjení elektromobilů pomocí domácí nabíjecí stanice (Wallboxu) či veřejné nabíjecí stanice střídavým proudem. Nabíjecí stanice má svůj vyhrazený okruh s příslušnou elektroinstalací. Při nabíjení Režimem 3 probíhá komunikace mezi nabíjecí stanicí a vozidlem. V případě správně navržené elektroinstalace nedochází k přetížení sítě. Příklad doporučené elektroinstalace pro wallbox Ratio Electric :

Verze wallboxu

Kabel

Jistič

Proudový chránič

16A / 1 fáze

3G2,50mm²

16A charakteristika B

30mA, Typ A

16A / 3 fáze

5G2,50mm²

16A charakteristika B

30mA, Typ A

32A / 1 fáze

3G6,00mm²

32A charakteristika B

30mA, Typ A

32A / 3 fáze

5G6,00mm²

32A charakteristika B

30mA, Typ A

  

Režim 4 (Mode 4) - Nabíjení stejnosměrným proudem pomocí rychlonabíjecí stanice

Elektromobil je nabíjen externím zařízením - nabíječem. Veškeré ovládací a jistící prvky jsou součástí tohoto zařízení. Kabel je napevno integrován do této stanice.

 

 tlacitko_zpet

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení