Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Režimy nabíjení

 

Režim 1 (Mode 1) - Nabíjení pomocí domácí zásuvky

Nejjednodušší možnost nabíjení, kdy je vůz připojen do standardní domácí zásuvky pomocí kabelu. Toto nabíjení probíhá z normované zásuvky, maximálně 16A. Při nabíjení Režimem 1 neprobíhá žádná komunikace mezi nabíjecím kabelem a vozidlem. V USA je tento režim nabíjení zakázán.

Z naší zkušenosti: Někteří naši zákazníci mají zájem pořídit se tento kabel a pomocí Schuko konektoru ho připojit do standardní domovní zásuvky. Tento kabel není opatřen řídící elektronikou a spínáním - není vhodný pro nabíjení vozu! K nabíjení vozu z klasické domovní či průmyslové zásuvky slouží přenosné nabíječky v Režimu 2.

 

Režim 2 (Mode 2) - Nabíjení střídavým proudem pomocí domácí či průmyslové zásuvky a přenosné nabíječky s ovládací elektronikou

Nabíjení elektromobilů přenosnými nabíječkami pomocí klasických domovních či průmyslových zásuvek. Jedná se o nabíjecí kabel vybavený řídící elektronikou (EVSE kitem), spínacími a případně jistícími prvky. Při nabíjení Režimem 2 probíhá komunikace mezi přenosnou nabíječkou a vozidlem.Tyto přenosné nabíječky mohou nabíjet jednofázově či třífázově, od 5 - 32 A. Nejsou zapojeny do vyhrazeného okruhu, proto může dojít v kombinaci se zatížením okruhu s ostatními zásuvkami k přetížení, vypnutí jističe a přerušení nabíjení.

 

Režim 3 (Mode 3) - Nabíjení střídavým proudem pomocí nabíjecí stanice zapojené do vyhrazeného okruhu

Nabíjení elektromobilů pomocí domácí nabíjecí stanice (Wallboxu) či veřejné nabíjecí stanice střídavým proudem. Nabíjecí stanice má svůj vyhrazený okruh s příslušnou elektroinstalací. Při nabíjení Režimem 3 probíhá komunikace mezi nabíjecí stanicí a vozidlem. V případě správně navržené elektroinstalace nedochází k přetížení sítě. Příklad doporučené elektroinstalace pro wallbox Ratio Electric :

Verze wallboxu

Kabel

Jistič

Proudový chránič

16A / 1 fáze

3G2,50mm²

16A charakteristika B

30mA, Typ A

16A / 3 fáze

5G2,50mm²

16A charakteristika B

30mA, Typ A

32A / 1 fáze

3G6,00mm²

32A charakteristika B

30mA, Typ A

32A / 3 fáze

5G6,00mm²

32A charakteristika B

30mA, Typ A

  

Režim 4 (Mode 4) - Nabíjení stejnosměrným proudem pomocí rychlonabíjecí stanice

Elektromobil je nabíjen externím zařízením - nabíječem. Veškeré ovládací a jistící prvky jsou součástí tohoto zařízení. Kabel je napevno integrován do této stanice.

 

 tlacitko_zpet