Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Centrum elektromobility

elektromobilita

Více než dva miliony řidičů po celém světě vyměnili své staré vozy na fosilní paliva za nový elektromobil. I vy přemýšlíte nad koupí elektromobilu či plug-in hybridu? Uznáváme, že informace poskytnuté od prodejců elektromobilů nejsou vždy kompletní. Technologie použité ve voze nejsou až tak složité a samotné nabíjení může být optimalizováno v případě, že víme důležité informace o jednotlivých komponentech. Jaké jsou ty nejdůležitější a co bychom o nich měli vědět?

 

Důležité komponenty elektromobilů a plug-in hybridů

Zajímá Vás u vozu pouze kapacita baterie a jeho dojezd? Toto je bezpochyby důležitý parametr, ale dobré by bylo vědět i o ostatních komponentech. Podívejte se na ty nejdůležitější.

 

tlacitko-vice

komponenty-elektromobilu 

Režimy nabíjení

Už víme, co omezuje nabíjení elektromobilu, ale jak je to s možnostmi nabíjení? Co znamenají jednotlivé režimy (Mode) nabíjení? Každý režim má svá specifika, především v ovládacích a ochraných prvcích, maximálním výkonu a proudu. Podívejte se na přehledné srovnání.

 

tlacitko-vice

rezimy-nabijeni

Konektory vozu, přenosných nabíječek a nabíjecích stanic

Takže nabíjet můžeme střídavým nebo stejnosměrným proudem, jednofázově nebo třífázově - v závislosti na výbavě Vašeho vozu. Jak je to ale s konektory, jak se v nich vyznat? Podívejte se na kompletní seznam používaných zásuvek vozů a konektorů.

 

tlacitko-vice

konektory