Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

Centrum elektromobility

elektromobilita

Daňové otázky elektromobility

Co je potřeba pro zřízení a provoz nabíjecí stanice?

Jak zvolit správný typ proudového chrániče pro nabíjení elektromobilu?

Proč se jmenujeme Autonabíjení?

 

Více než dva miliony řidičů po celém světě vyměnili své staré vozy na fosilní paliva za nový elektromobil. I vy přemýšlíte nad koupí elektromobilu či plug-in hybridu? Uznáváme, že informace poskytnuté od prodejců elektromobilů nejsou vždy kompletní. Technologie použité ve voze nejsou až tak složité a samotné nabíjení může být optimalizováno v případě, že víme důležité informace o jednotlivých komponentech. Jaké jsou ty nejdůležitější a co bychom o nich měli vědět?

 

Jaké typy elektrických a hybridních pohonů existují?

Jaký je rozdíl mezi MHEV, HEV, BEV a REEV? Kdo se v tom má vyznat?

tlacitko-vice

sdilene_nabijeni_2

 

Důležité komponenty elektromobilů a plug-in hybridů

Zajímá Vás u vozu pouze kapacita baterie a jeho dojezd? Toto je bezpochyby důležitý parametr, ale dobré by bylo vědět i o ostatních komponentech. Podívejte se na ty nejdůležitější.

tlacitko-vice

komponenty-elektromobilu 

Režimy nabíjení

Už víme, co omezuje nabíjení elektromobilu, ale jak je to s možnostmi nabíjení? Co znamenají jednotlivé režimy (Mode) nabíjení? Každý režim má svá specifika, především v ovládacích a ochraných prvcích, maximálním výkonu a proudu. Podívejte se na přehledné srovnání.

tlacitko-vice

rezimy-nabijeni

Konektory vozu, přenosných nabíječek a nabíjecích stanic

Takže nabíjet můžeme střídavým nebo stejnosměrným proudem, jednofázově nebo třífázově - v závislosti na výbavě Vašeho vozu. Jak je to ale s konektory, jak se v nich vyznat? Podívejte se na kompletní seznam používaných zásuvek vozů a konektorů.

tlacitko-vice

konektory