Položky označené "Skladem" expedujeme:
- objednáno do 10:00 ve stejný den
- objednáno po 10:00 následující den

⚡ Karta RFID/čip RFID pro váš go-e nabíječku

Wallbox můžete instalovat buď v garáži, nebo na volně přístupném místě, například na příjezdové cestě.

Pokud nainstalujete wallbox na místo, které je přístupné cizím lidem, pravděpodobně nechcete, aby ho někdo používal bez povolení, že?

Zde přichází ke slovu karta RFID nebo čip RFID.

Tento článek vysvětluje, co je to karta RFID, jak funguje a co s ní můžete dělat.

 

Co znamená RFID a jak funguje?

RFID je zkratka pro radiofrekvenční identifikaci a používá se pro bezkontaktní, šifrovanou výměnu dat.

Systém RFID se skládá z transpondéru RFID a čtečky RFID. Transpondér je integrován do karty RFID nebo čipu RFID, na kterém mohou být uložena určitá data. Po přiložení karty ke čtečce RFID lze data přečíst pomocí elektromagnetických vln.

 

rfid_system_transponder_reader_b153634b89

 

Kdy je nástěnný box s kartou RFID nebo čipem RFID užitečný?

Wallbox s funkcí RFID se používá k omezení a personalizaci přístupu k wallboxu. To má význam především v následujících třech případech:

Případ č. 1: Karta RFID nebo čip RFID pro soukromé osoby

Funkce RFID pro omezení přístupu

Pokud jste nainstalovali wallbox na volně přístupné místo, pravděpodobně nechcete, aby vaši nabíjecí stanici mohl používat každý, že?

V takovém případě potřebujete kartu RFID, protože slouží k omezení přístupu.

Kartu RFID jednoduše podržte v blízkosti wallboxu, aby bylo možné přečíst informace o správě přístupu a použít je k vaší identifikaci. Tímto způsobem nemůže nikdo bez povolení použít váš wallbox.

Pokud chcete povolit přístup sousedům, rodině nebo přátelům, není to žádný problém. I oni potřebují kartu RFID nebo čip RFID. Když osoba přiloží kartu RFID k nabíjecí stanici, je oprávněna nabíjet.

 

go_e_charger_app_en_15b01ffc3e

 

Důležité: Všechny karty RFID nebo čipy RFID musí být před prvním použitím naladěny. Teprve poté může wallbox přečíst informace a identifikovat uživatele. Nabíječka go-e Charger se dodává s předprogramovaným čipem RFID.

 

U nástěnných schránek, které nejsou veřejně přístupné, obvykle funkci RFID nepotřebujete.

Případ č. 2: Karta RFID nebo čip RFID pro společnosti a obchodní podniky

U nabíjecích stanic používaných například v kancelářských budovách je funkce RFID v podstatě standardem. Jako podnikatel ji můžete využít k zajištění toho, aby nabíjecí stanice mohly používat pouze oprávněné osoby, například pouze zaměstnanci.

 

rfid_card_wallbox_work_1d2f082e4f

 

Případ č. 3: Karta RFID nebo čip RFID pro účtování procesů nabíjení

Wallboxy s kartami RFID nebo čipy RFID mohou nejen omezit nabíjecí procesy, ale také pomoci evidovat, vyhodnocovat a účtovat nabíjecí procesy pro každý elektromobil zvlášť. To může být výhodné zejména v situacích, kdy jste ze zákona povinni zaznamenávat spotřebu elektřiny pro jednotlivé nabíjecí procesy a elektromobily nebo chcete nabíjecí procesy se svým soukromým wallboxem nabízet určitým osobám za poplatek.

S naší nabíječkou go-e Charger můžete v přidružené aplikaci go-e Charger také odečítat informace o připojení a nabíjení, například kontrolovat napětí, nabíjecí proud a nabíjecí výkon jednotlivých fází.

Pokud chcete svému zaměstnavateli účtovat náklady na nabíjení svého firemního vozu, musí být váš wallbox vybaven měřičem MID.

Kolik stojí Wallbox s funkcí RFID?

Nabíjecí stanice na trhu vybavené funkcí RFID stojí od 550 EUR do 2000 EUR. Naše nabíjecí stanice go-e stojí od 649 EUR do 759 EUR.

wallbox_costs_6d8575baf6

 

Nabíječka go-e je vybavena funkcí RFID.

Naše nabíječky go-e jsou vybaveny funkcí RFID. Můžete tak omezit přístup k nabíjecí stanici, pokud si to přejete. V aplikaci go-e lze vytvořit celkem až 10 uživatelů.

Nabíječka go-e Charger rovněž umožňuje exportovat údaje o jednotlivých uživatelích do souboru CSV.

Ve výchozím nastavení můžete nabíjet i bez autorizace RFID. To lze v aplikaci go-e Charger upravit podle vašich přání.

Kde mohu získat kartu RFID nebo čip RFID pro svůj Wallbox?

Při zakoupení nabíječky go-e Charger je čip go-e RFID automaticky součástí balení. Můžete si však zakoupit i další čipy go-e RFID, pokud chcete umožnit přístup k vašemu Wallboxu členům rodiny, přátelům nebo sousedům.

Pokud si chcete dokoupit další čipy RFID, můžete tak učinit v našem internetovém obchodě.

Jaké karty RFID nebo čipy RFID mohu použít?

V případě našich nabíječek go-e lze učit většinu karet RFID nebo čipů RFID. To znamená, že můžete například používat i svou EC kartu nebo kartu do bankomatu. Pokud se vám ji nepodaří do nabíječky naprogramovat, čip RFID na vaší kartě nevysílá na požadované frekvenci 13,56 MHz.